Masaż

RODZAJE MASAŻU 

Masaż leczniczy - jest to masaż oparty na technikach masażu klasycznego (często nazwa leczniczy i klasyczny jest stosowana zamiennie), jednak masaż leczniczy odnosi się bardziej do formy zabiegu. Mianowicie forma lecznicza to forma mająca na celu wyrównywanie pewnych zaburzeń – leczeniu ich np. rozluźnianiu przykurczów mięśniowych powstałych na skutek nieodpowiednich pozycji itp.. Również np. likwidacji bólu tzw. rwy kulszowej, postrzału odcinka lędźwiowego itd. Można powiedzieć, że masaż leczniczy to każda forma masażu mająca na celu leczenie pewnych zaburzeń organizmu poprzez zabiegi manualne.

Masaż odchudzający - jest to masaż izometryczny połączony z pewnymi technikami łącznotkankowymi i technikami masażu klasycznego, które działają wyszczuplająco i ujędrniająco na ciało. Masaż polega na intensywnym masowaniu – umożliwia to spalanie zbędnego tłuszczu (uważany za najlepszą metodę wyszczuplającą i kształtującą sylwetkę).

Masaż sportowy- intensywny masaż zmniejszający zmęczenie organizmu powstałe na skutek aktywności fizycznej. Celem masażu sportowego jest zapobieganie objawom patologicznym, które mogą powstać w wyniku dużych przeciążeń występujących w sporcie wyczynowym. Masaż ten występuje w kilku formach zależnych od czasu zabiegu w stosunku do aktywności sportowej.

Masaż izometryczny- jest odmianą masażu klasycznego. Wykonuje się go na mięśniu napiętym izometrycznie. Stosowany jest u Pacjentów po unieruchomieniu kończyn, z zanikami lub osłabieniem siły mięśniowej, po urazach, złamaniach lub dłuższej rekonwalescencji z powodu innych schorzeń.

Masaż relaksacyjny - jest masażem wykonywanym u pacjentów, którzy życzą sobie zabiegu odprężającego, orzeźwiającego i usprawniającego organizm po długotrwałym wysiłku zarówno fizycznym jak i psychicznym związanym ze stresem dnia codziennego.

KONSULTACJE - tel. 601 862 415

Wykonano przez: core-design.pl | Designed by: index profile links | Thanks to www.krawikett.de, carte bancaire and Buy Backlinks